والا موزیک | دنیای زیبای موسیقی

نظرات (38)

 • Avatar

  شنوا

  |

  اگر همه آثار سبک جاز به همین دلچسبی بودند من حتما عاشق این سبک هم میشدم!! ولی خوب  بد بختانه شنیدیدن بعضی آثار جاز جدا سردرد آوره  که البته تعدادشون هم کم نیست!! !

  پاسخ

  • Avatar

   شروین

   |

   البته این سبک باب میل همه نیست، برای افرادی که به این سبک علاقه دارند مثل بنده، این توصیف که ” بد بختانه شنیدیدن بعضی آثار جاز جدا سردرد آوره که البته تعدادشون هم کم نیست!! !” بسیار جای تعجب داره :))

   پاسخ

 • Avatar

  امیر.م

  |

  اگر اشتباه نکنم پایه موسیقی جز بداهه نوازیست که البته در موسیقی سنتی ما هم جایگاه خاصی داره. نمیشه انکار کرد که این سبک در دنیا طرفداران متعصب فراوانی داره اما شاید برای سلیقه موسیقیایی ما زیاد گیرا و شنیدنی نباشه.  این موسیقی ، موسیقی سیاهان امریکا و به طور کلی طبقه فرودسته و شاید تفاوتهای فرهنگی زیاد بین ما و اونها علت این موضوع باشه. اما به هر حال آشنا شدن با هر سبکی خالی از لطف نیست. من هم مثل دوست عزیزمون "شنوا" زیاد به این سبک علاقه ای نداشتم که البته با شنیدن این آلبوم نظرم خیلی تغییر کرد. سادگی و عامیانه بودن سبک جز خیلی برای من جالبه. تقریبا چیزی شبیه به موسیقی کوچه بازاری ما !
    با تشکر از مدیریت سایت بابت معرفی سبکهای مختلف. ممنون میشم در کنار معرفی نوازندگان و بیوگرافی اونها کمی هم به ساختار و خصوصیات سبکها پرداخته بشه. مطمئنا در بین کاربران سایت افرادی هستند که با موسیقی به شکل علمی و تئوریک آشنایی دارند و من از همشون خواهش میکنم اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه هم قرار بدن.

  پاسخ

  • Avatar

   vmusic

   |

   پرداختن به ساختار موسیقی کار حرفه ایی هست که در حال حاضر بدلیل اطلاعات بسیار ناچیزی که در این زمینه دارم قادر به انجام این مهم نیستم ، بسیار خوشحال می شویم علاقه مندانی که آگاهی کافی در این زمینه دارند اطلاعاتشون رو با ما به اشتراک بگذارند.

   پاسخ

   • Avatar

    shine

    |

    سلام: امیدوارم حالتون خوب باشه و ممنون از اینکه به شعور موسیقیایی افراد بازدیدکننده از سایتتون در هر سطحی که هستند احترام می گذارید.این نشان از آگاهی بالای شما نسبت به مدیریت سایت می باشد.
    در مورد موسیقی مطالبی رو می خواستم عرض کنم .امیدوارم که مورد توجه دوستان قرار بگیره. البته یه توضیحی بدم که، مطالب اغلب با ماهیت فیزیکی  توضیح داده شده.
    به طور کلی ،طبق یکی از اساسی ترین قوانین جهان هستی (آنتروپی)انرِژی نه بوجود می آید و نه از بین می رود.در واقع انرژی از ابتدای پیدایش جهان ،موجود می باشد.امکان دارد که سطح انرژی در قسمتی از جهان پایین بیاید ،ولی برای اینکه قانون پایستگی انرژی صادق باشد ،در جای دیگری از جهان دچار افزایش می شود و در نهایت انرژی کل جهان هستی دچار تغییر نمی شود.در واقع هارمونیک یکی از شکلهای انرژی می باشد.واضح تر بگویم که  هر چیزی در کاینات دارای ارتعاش می باشد که در نهایت ،مجموع همه این ارتعاشات آن هارمونیک کلی را بوجود می آورد.
    ابتدا باید دید جهان هستی به چه مفهومی است.؟انسان بعد از گذشت 15 بیلیون سال هنوز قادر به کشف ماهیت (حقیقت) جهان نشده است.فقط توانسته تصویری از حقیقت که ،واقعیت نام دارد را درک کند..
    حقیقت جهان هستی ،دارای یک هارمونیک فراگیر می باشد..روشن تر بگویم:قرار گرفتن همه چیز ،اعم از مادی و غیر مادی ،طبق یک قاعده منظم.
    برای اینکه این نظم کاینات همواره برقرار باشد،باید هر چیزی نسبت به چیز دیگر در هر نقطه ای  از کاینات که شمافرض می کنید دارای حرکت باشد،به این معنا که هر چیزی در حال جابجایی است.این جابجایی ها است که آن هارمونیک کلی را بوجود می آورد.این هارمونیک کلی در واقع شامل تمام صداها می باشد."توجه کنید:هر صدایی که شما تصورش را بکنید."در واقع بی نهایت صدا.
    "واضح تر بگویم که جهان دارای یک موسیقی عظیمی می باشد که از درک ما واقعا خارج است"
    انسان قادر به دریافت نت جهانی نیست،ولی می تواند تک نتهایی که در این نت کایناتی وجود دارد را در یافت کند.سوال اینجاست که،چگونه این امر ممکن است؟انسان می تواند از طریق آگاهی این تک نتها را به توسط ذهن در یافت کند و سپس به وسیله حس خود آنرا به قوانین طبیعت تبدیل کند.در واقع این نتها از ارتعاش بوجود می آیند که جزیی از قوانین  طبیعت می باشد و به همین دلیل برای انسان قابل درک کردن می شوند." دوباره تاکید می کنم که :همه این نتهایی که توسط انسان ساخته می شود،تصویری از حقیقت می باشد و خود حقیقت نیست."
    هر موسیقی دان و نوازنده ای بر اساس درک موسیقیایی خود میتواند فرکانس نتهای  خود را نزدیک به فرکانس تک نتهای نت اصلی کند.
    بعد از اینکه نتها به توسط حواس به قوانین طبیعی تبدیل شد ،قابل شنیدن می شود.سوال دیگری که ایجاد می شود این است که:صدای نتها چگونه شنیده می شود؟پاسخ این است که طبق قوانین فیزیک،صدا عبارت است از حرکت موجدار هوا که بر اثر تغییرات فشار بوجود می آید که پدید آورنده این موجهای فشاری،ارتعاش می باشد.این موجهای فشاری توسط پرده گوش دریافت می شود  و توسط کارکردهای  بسیار پیچیده مغز قابل فهم می شود. 
    نکته ای که باید تاکید کنم و متذکر شوم این است که ،موسیقی توسط انسان ساخته نمی شود،بلکه موسیقی به معنای عام وخاص آن از ابتدای پیدایش جهان هستی وجود داشته است.انسان فقط می تواند به میزانی که خود را به این فرکانسها و هارمونیکهانزدیک کند،قادر به درک آنها شود.پس با پذیرفتن جمله قبلی پیشاپیش اذعان کرده ایم که همواره درک ناقصی از نتها خواهیم داشت.
    امیدوارم که این مطالب  قابل فهم برای همه دوستان باشد.
    در پناه  ایزد یکتا پاینده باشید.
     

    پاسخ

 • Avatar

  یه نفر

  |

  جالب نبود
  اقا وحید سلام
  این نظری که دادید را خوندم…بدلم ننشست.اخه کی گفته که موسیقی مشکلترین علمه؟؟؟این چه حرفیه ااخه ؟؟؟ابتدا خوب جوانب در نظر بگیر دوست من
  موسیقی زیر شاخه ای از ریاضیات است…هرچیزی توی دنیا زیر شاخه ای از ریاضیه.شاید فکر کنی دیوونه شدم که این حرفا میزنم ولی اساتید ریاضی میفهمن من چی میکم…توجیه هر پدیده ای که در جهان مادی میفته برعهده ریاضیاته ودرواقع ریاضی توجیه گر واقعیت و فیزیک این جهانه.موسیقی که ترکیب نت هاست با ریاضی توجیه میشه…هرچیزی توجیه ریاضی داره .از حرکت نقطه روی دایره مثلثاتی بگیر تا حرکت اتم ها تا حرکت کهکشانها و سرعت انها تا افتادن برگ از درخت… درک ریاضی خود را بالا ببرید.دیروز یه نخ دست گرفتم و چند سوال ریاضی به ذهنم رسید.مثلا اینکه با این اندازه محدود نخ ماکزیموم مساحتی که شکل میتونه داشته باشه چقدره و سوالای دیگه
  برید به لینک زیر
  http://www.iricap.com/magentry.asp?id=454
  خدانگهدارت
   

  پاسخ

  • Avatar

   piaNo

   |

   سلام.
   اهنگی ک گذاشته بودی تو پستای قبلتر واقعا ارامش داره.ممنون.                      ولی ی چیزی تمام اون ارامشو ب هم میزنه:کلامی ک ی هویی خلاف ریتم میاد.
   وبلاگ منو خواستی؟

   پاسخ

  • Avatar

   علیرضا

   |

   ریاضی ابزاره.
   وظیفه‌ی توضیح پدیده‌های جهان بر عهده‌ی علم فیزیکه 🙂

   پاسخ

 • Avatar

  عسل جون

  |

  سلام من نمی تونم پخش آنلاین آهنگو گوش کنم نوشته باید plog in؟ رو نصب کنم . میشه بیشتر توضیح بدین باید چه کار کنم

  پاسخ

 • Avatar

  حامد

  |

  شما دوست من (یک نفر) اطلاعات موسیقیتون رو به زبان ریاضی به اشتراک بذارید ، استقبال میکنیم شدید!

  پاسخ

 • Avatar

  سعید

  |

  بخاطر خدا این آقای بگوید این سایت موسیقیه دانشمند ریاضی جایش اینجا نیست

  پاسخ

 • Avatar

  borna

  |

  جاز فرم ویژه ای در موسیقی است که ریشه اصلی آن به سبک های Folk Blues و ریگ تایم- Regtime و موسیقی اروپایی باز می گردد. این سبک را می توان اولین فرم هنری مهمی دانست که در ایالات متحده پا به عرصه وجود گذاشت. اکثر مورخین، زادگاه موسیقی جاز را در شهر نیو اورلئان در ایالت لوئیزیانا دانسته‌اند  با اینحال، این نوع موسیقی کمابیش در تمام نقاط آمریکا ریشه دارد. تاریخ این نوع موسیقی چنان با فرهنگ آمریکا عجین گشت که بسیاری دهه ۱۹۲۰ را عصر جاز- Jazz age نامیدند و بسیاری این نوع موسیقی را نمادی از فردگرایی و هویت جامعه آمریکایی دانستند. این موسیقی از زمان پیدایش خود در اوایل قرن بیستم تا امروز شاهد پیشرفتهای چشمگیری بوده است و سبک های بسیاری چون Bop, Cool Jazz, Jazz Fusion Bebop, Hard و … از آن منشعب گشته اند.
  موسیقی Jazz در ابتدا سبکی سازی-  Instrumental بود. از مهمترین سازهای مورد استفاده در این سبک میتوان به ساکسیفون و ترومپت اشاره کرد. علی رغم آنکه در سال های بعد خوانندگان نیز به این موسیقی راه یافتند و اشعار بسار معروفی نیز در چهار چوب این سبک ارئه شد، با این وجود سبک Jazz همچنان به عنوان یک موسیقی سازی- Instrumental معروف است. هنر اصلی نوازندگان جاز در بخش بداهه‌نوازی تجلی می‌کند. خلاقیت آنان در متحول کردن نغمه اصلی و ضرب، چیره دستی آنان در نواختن ساز، و عمق آشنائی آنان به موسیقی و نغمه‌های گوناگون (که معمولا به صورت اشاره به نغمه‌های معروف نشان داده می‌شود) درهمین بخش بداهه‌نوازی معلوم می‌شود
  آکورد: هر گاه بیش از 2 نت روی هم و در یک زمان نواخته شوند به طوری که شنونده فقط یک صدا یا (Tune) را بشنود، یک آکورد یا کورد-Chord ساخته ایم در مقابل اگر چند نت پشت سر هم نواخته شوند به طوری که بتوان به طور مجزا صدای آنها را شنید(چند صدا را شنید) یک ملودی تشکیل شده است.
  پُلی‌فونی- polyphony در موسیقی، به معنای چندآوایی یا چند صدائی است. اطلاعات بیشتر:
  http://vista.ir/content/142689/%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%87%D9%88%D9%85%D9%88%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9/
  لینک نمونه جاز ایرانی – گروه 127 به نام "خسرو خوبان"
  http://www.4shared.com/audio/jVUL81YD/127_-_Khosro-e_Khoban.html

  پاسخ

 • Avatar

  دامون قنبرزاده

  |

  سلام
  من به شکلی اتفاقی با این سایت مواجه شدم و ناگهان وارد دریایی از موسیقی متن فیلم و موسیقی کلاسیک و غیره و غیره شدم که بسیار لذت بخش بود. قسمت موسیقی متن فیلم فوق العاده بود. بهتر است بگویم بی نظیر بود. امیدوارم با همین انرژی به کارتان ادامه بدهید.سایتتان باعث شد با انواع و اقسام موسیقی و نوازنده ها، که تاکنون آشنایی چندانی با آنها نداشتم، آشنا شوم و این امر باعث شد لذت خاصی احساس کنم. ممنون از شما

  پاسخ

 • Avatar

  لیدا

  |

  سلام ببخشید اینو اینجا میگم .. رادیو والا یه ابتکار خوبه ولی یه مشکلاتی را در بارگذاری سایت بوجود میاره در بعضی از زمان ها ….
  خوب من خیلی هم نشنیدم چون سایت موضوعش موسیقی بیکلام هست دیگه همینجا کاربران می تونن دانلود کنند هر چه قدر خواستن گوش کنن الان رادیو مشکل داره و اجازه نمی ده صفحات کامل لود بشن ای کاش یه فکری براش می کردید
  یه پیشنهاد دیگه منوی موضوعات خیلی ساده است و برای پیدا کردن هنرمند دلخواه خیلی سخته پیدا کردنش .. والاموزیک هم از عید به این طرف خیلی مطال ب معرفی کرد … که پیدا کردنشون سخته اگر بر حسب نام  هنر مند هم موضوع بندی بشه خیلی  بهتره
   

  پاسخ

 • Avatar

  abbasi

  |

  با عرض سلام
  بنده از رادیو والا موزیک یک اهنگی رو شنیدم الان من اون اهنگو میخوام از توی سایت دانلود کنم راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ

  • Avatar

   vmusic

   |

   با سلام
   عنوان آهنگ رو جستجو کنید در سایت پیدا می کنید

   پاسخ

 • Avatar

  امیر

  |

  آقا واقعا دستتون درد نکنه
  خیلی وقته میام این سایتو میبینم اما واقعا حسش نیست پیغام بزارم
  اما اینبار با خودم گفتم وقتشه از این سایت یه تشکر کنم
  کارتون خیلی درسته …خیلی…واقعا دوست دارم هرجور شده هر کمکی خواستید بهتون بکنم حتی تو آپلود کردن
  بهرحال ای میل منو که دارید …فقط کافیه بگید…

  پاسخ

 • Avatar

  OWL

  |

  من از Kathy's Waltz خیلی خوشم اومد.

  پاسخ

 • Avatar

  OWL

  |

  سلام
  من می خواستم بدونم اصل موسیقی Woman In Loveرو کی زده؟
  Paul Mauriat
  Richard Clayderman
  REBAKAN RYAN
  FRANCIS GOYA
  Boris Zepyr

  پاسخ

 • Avatar

  OWL

  |

  آخ ببخشید اینارو یادم رفت تو لیست بالا اضافه کنم!
  Fausto Papetti
  Francisco Garcia
  همشون زیبا نواختن هر کی به سبک خودش,یکی زیبا تر از دیگری, متفاوت تر از هم

  پاسخ

 • Avatar

  piaNo

  |

  سلوم.امیدوارم خوب باشی.
  مباحث اخیر انجمن رو بخوام بخونم چیکا باید کنم؟

  پاسخ

 • Avatar

  Hamidreza

  |

  Ba tashakkor az sayte besiar khoobetoon kheyli az ahangayi ra ke mikhastam in ja peyda kardam chand sali hast ke donbale ahange asliye in ahang hastam in ahang dar barnameye alef be va payame banke maskan pakhsh mishod  hamoon tikke az ahang yadam bood ra zadam fekr konam be sabke ambient ya electronica bashad baz ham tashakkor      http://uploadkon.ir/uploads/9a9953d3940ced16d242baf54aa45a12.mp3          Good Luck…

  پاسخ

 • Avatar

  Hamidreza

  |

  Thanks Good Luck

  پاسخ

 • Avatar

  ali101

  |

  سلام
  دمتون گرم
  یه پیشنهاد/کد اچ دی ام ال برای رادیوتون قرار بدین تا بتونیم از رادیوتون تو وبلاگمون استفاده کنیم
  اینجوری هم تعداد شنونده ها بیشتر میشه و هم آمار سایت های که شما رو لینک کردن و در نتیجه بالا تر رفتن رتبه ی شما
  فکرم نکنم کار سختی باشه!

  پاسخ

 • Avatar

  siavash

  |

  دمت جیز و ویز همه جوره
  کده رادیوتو بذار تا بذاریم تو سایتمون تا همه جوره طرفدارات بیان سراغت
  حرف نداری به مولا
  i love you vmusic

  پاسخ

 • Avatar

  فرهنگ

  |

  عالی
  واقعا سایت با کلاسی است
  خدا برکتتون بده-    آمین

  پاسخ

 • Avatar

  atefeh

  |

  سلام  سایتتون واقعا معرکه است.

  پاسخ

 • Avatar

  پاواروتی

  |

  از زیر شاخه های جاز فقط بلوز رو دوست دارم.البته پلنگ صورتی هم خجاز باحالی داره.

  پاسخ

 • Avatar

  آنیتا

  |

  سوال به جایی نیست ولی خیلی علاقه مندم فرکاس رادیوتونو داشته باشم.

  پاسخ

  • Avatar

   vmusic

   |

   با سلام خدمت شما

   رادیو والا ، اینترنتی می باشد و فرکانش خاصی ندارد شما تنها کافیست به آن مراجعه کنید اتوماتیک برایتان اجرا می شود. اگر هم برای پخش در گوشی یا تبلت می خواهید توضیحات کامل در آنجا داده شده است.

   پاسخ

 • Avatar

  شهاب

  |

  با سلام 
  خواهشا آهنگهای بلوز هم در آرشیو خودتون قرار بدین 
  با سپاس فراوان

  پاسخ

 • Avatar

  مهدی خوانساری

  |

  بسیار عالی بود من عاشق ساز ساکسیفونم این آلبوم یک آلبوم بی حمتاست

  پاسخ

 • Avatar

  کامیار

  |

  من اهنگ جاز مخصوص ماشین میخواستم

  پاسخ

 • Avatar

  مهدی

  |

  سلام خسته نباشید …
  ببخشید تو شاخه ی جاز سایت فقط دوتا آلبوم و یه آهنگ تکی هست!!!!!!!!!
  خیلی خیلی کمه خواهش مندم که آهنگ های جاز بیشتری در سایت قرار بدید!!!!…
  مثلا از ژانر jazz در ستایل های:
  Contemporary Jazz
  و
  Mainstream Jazz
  و
  post bop
  که خیلی خیلی زیبان در سایت قرار بدید…زیرا این نوع ستایل ها تو سایت های ایرانی بسیار کم بهشون پرداخت شده و اگر شما به این استایل ها بپردازید قطعا البوم هایی که در سایت قرار میدید … اختصاصی میشن یعنی اولین بار در سایتای ایرانی توسط شما معرفی میشن!!!!!
  باتشکر فراوان…

  پاسخ

 • Avatar

  محمد رضا

  |

  ولی من فکر میکنم تمامی علوم ریر شاخه فلسفه هستند ولی در مورد جهان هارمونیک باهات موافقم

  پاسخ

 • Avatar

  DITMAR

  |

  تشکر. کاش آلبوم های جاز بیش تر بود. شوربختانه به علت عدم آشنایی و تغییر سلایق در گذر زمان؛ استقبال مسلمن از این ژانر خیلی کم است.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک