والا موزیک | دنیای زیبای موسیقی

نظرات (94)

 • Avatar

  مجتبی.ح

  |

  چند وقت پیش نظری گذاشتم برای شما
  و ازتون درخواست کردم آلبومی به سلیقه ی خودتون از دن گیبسون بهمون هدیه بدید..
  ممنونم به خاطر توجه شما به خواسته ها و نظرات بازدیدکننده های والا موزیک
  واقعا نمیتونم لذتی رو که از دریافت و گوش کردن به آلبوم های شما نصیبم میشه رو توصیف کنم
  بسیار سپاسگذارم
  خدا قوت
  درود

  پاسخ

 • Avatar

  مجتبی.ح

  |

  فوق العاده ست.
  موسیقی بی کلام رو با دن گیبسون شناختم
  واقعا شیفته ی کارهاش هستم
  اگر دنبال آرامش واقعی هستید با موسیقی های دن گیبسون میتونید تجربه کنید
  مخصوصا در طبیعت…
  آلبوم خیلی قشنگیه
  حتما دریافت کنید
  باز هم تشکر از والا موزیک

  پاسخ

  • Avatar

   محمد

   |

   سلام
   آرامش واقعی فقط در سایه ذکر و یاد خدا ایجاد می شود. این آرامشی که فکر می کنید با موسیقی بدست آورده اید آرامشی موقتی و کاذب است زود از بین می رود. موسیقی مثل پستانک است برای ساکت کردن بچه. ولی هیچگاه بچه را سیر نمی کند.

   پاسخ

   • Avatar

    دیدار

    |

    آخه قربونت شکلت
    موسیقی چیزی نیست که بشه اونو به پستونک بچه تشبیه کرد
    همون پستونک بچه که میگی ،بچه رو آروم میکنه و میخوابونه…
    هر چیزی بجای خودش

    پاسخ

    • Avatar

     محمد

     |

     سلام
     اولا اگه نمیشه تشبیه کرد پس چرا خودتون دوباره همین پستونک را میگی که آروم می کنه و میخوابونه. پس معلوم میشه تشبیه من درست بوده.
     ثانیاً حرف من اینه که چرا به کم قانع هستید. وقتی می توان با ذکر و یاد خدا به آرامش حقیقی دست یافت به استناد آیه قرآن که الا بذکر الله تطمئن القلوب، چرا انسان خودش را با چیزی آرامش دهد که موقتی و کاذب است و با اتمام موسیقی اثرش از بین می رود؟

     پاسخ

     • Avatar

      مجید

      |

      آیات قرآن که معجزه خداست آهنگین هست و در واقع خدواند از موسیقی اسفاده کرده. طبیعت هم معجزه خداست و خداوند در طبیعت، باز، از موسیقی استفاده کرده (صدای حیوانات، پرندگان، دریا ررودخانه، رعد وبرق) . در واقع موسیقی یکی از معجزات الهی هست. نمیشه جایگاه موسیقی رو کم دونست.

     • Avatar

      محمد

      |

      پاسخ به مجید
      سلام هیچ کس با موسیقی های طبیعی و موسیقی قرآن مشکلی ندارد. حرف سر موسیقی آلات نوازندگی است. در ثانی اثبات وجود موسیقی در قرآن و طبیعت، هیچگاه اثبات نمی کند که موسیقی آلات نوازندگی هم مفید است. چون این ساخته دست بشر است و سلیقه ای. ولی آنها مطابق با فطرت انسان است.

     • Avatar

      بی نام

      |

      الان تکلیف چیه موسیقی گوش بدیم یا نه
      زود تر بگید ببینیم

     • Avatar

      محمد

      |

      سلام
      پاسخ به بی نام
      دوست عزیز! اختیار با شماست. ولی اگر نظر من را بخواهید. موسیقی آلات نوازندگی گوش ندهید. چون اگر شنیدن این موسیقی ها بدون مفسده بود، قطعاً خداوند حکیم که خالق ما انسانهاست، آن را حرام نمی کرد. مشکل این موسیقی ها این است که مفاسد آن پیدا نیست. مخفیانه و مرموزانه بر روح و روان ما تأثیر می گذارد. اما ما فقط ظاهر زیبا و جذاب موسیقی را می بینیم و فکر می کنیم این موسیقی ها تأثیر مثبت بر ما دارد. عقل می گوید هر آنچه خداوند نهی کرده را انجام ندهیم و لو اینکه علت آن را ندانیم. چون می دانیم خداوند حکیم است و هیچ دستوری خلاف علت و حکمت نمی دهد.
      برای آشنایی با مفاسد موسیقی به کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب رجوع کنید.

     • Avatar

      احسان

      |

      متاسفم برای طرز تفکر این هموطن (محمد) که با ذهن آشفته شون میخوان ما رو اینجا نصیحت یا به قول خودشون نهی از منکر بکنن. برادر ارزشی دین برای خداشناسیه و قرار نیست به مردم بگه چی گوش بدین یا چی بپوشین و یا ….
      در ضمن من یه نسخه برای شما دارم و اینکه روزانه حداقل یک ساعت موسیقی بیکلام گوش بدین و از والا موزیک ممنون باشید که این نعمت رو برای ما فراهم کرده بتونیم اینجا به آرامش برسیم. باشد که به آرامش برسید

     • Avatar

      فرار از زندان

      |

      من هیچ وقت به مراجع تقلید توجه نمیکنم و آدم باید خودش از روی عشق خدا را بشناسد و از او اطاعت کند و آدم باید از درون خود به خدا یقین پیدا کند زیرا با یقین کامل خدا را خواهی شناخت نه با حرف های مراجع

     • Avatar

      عشق

      |

      گر موسیقی نباشد تن من مباد نفرین بر کسانی که ذهنیت مردم رو نسبت به موسیقی منفی میکنن

     • Avatar

      سالار در جواب محمد

      |

      واقعا متأسفم که از هرچیزی برای القاء تعصبات وسنتهای کهنه سوء استفاده میکنید, موسیقی باید تو خونت باشه اگه صدای خوبی نداری گوش خوبی داشته باشی, سرشت انسان با موسیقی پیوند خورده, شما که از درک موسیقی عاجزی نیا تو این سایتها که روح مارو هم آزرده میکنی برو سایت‌های مربوط به بحث دینی اومدی اعصاب همه رو بهم ریختی ما اگه دنبال آرامش نبودیم میومدیم حوزه علمیه قم, شاید شخصی با گوش کردن به یه آهنگ شاهکار خیلی بیشتر از صوت قران حس عرفانی بهش دست بده و بفکر عظمت الهی بیفته, هرچی هست از خداست نباید بین نعمات خدا فاصله بندازیم مگه اینکه شما بخواهید با دست گذاشتن رو نقطه ضعف دیگران علاقه مندیهای اونارو بی ارزش جلوه بدین تا اونهام از دین گریزان بشن

     • Avatar

      ابوالفضل

      |

      همین موسیقی هم میتونه به نوعی یاد خدا باشه(البته نه هر موسیقی ای) . به قول مولانا که میفرماید:
      ناله سرنا و تهدید دهل / چیزکی ماند بدان ناقور کل
      پس حکیمان گفته اند این لحنها / از دوار چرخ بگرفتیم ما
      بانگ گردشهای چرخ است اینکه خلق / میرسانندش به تنبور و به حلق
      ما همه اجزای آدم بوده ایم / از بهشت این لحنها بشنوده ایم

     • Avatar

      akbar

      |

      کاملا موافقم
      ولی نمیشه گفت که اصلا اهنگ نباید گوش داد موسیقی میتونه ارامبخش باشه چون شنیداریه و میتونی اون رو شنید ولی حس کردن ارامش واقعی فقط تقرب به خدای متعاله …

   • Avatar

    محمدحسین

    |

    با سلام
    میخواستم یه توضیحی رو بدم که میتونه یه جورایی زیاده روی دوست عزیز محمد رو تا حدودی کم کنه
    دوست عزیز توی هیچ جای اسلام و قرآن گفته نشده ((هیچ)) موسیقی رو گوش ندید؛تاکید میکنم ((هیچ موسیقی)) ؛بلکه در هر توضیح المسائلی که بگردی گفته شده(موسیقی حرام) و توضیح داده شده که انواعی از موسیقی که بشه باهاش رقصید و فعل حرام انجام داد؛ مثل خیلی از موسیقیهایی که در جشن عروسیها پخش میشه و همه میرقصن همچنین موسیقی که خوانندش زن باشه گوش کردن بهش حرامه ولی سایر موسیقیها هیچ اشکالی نداره
    حالا من موندم باتوجه به اینکه در تمام دنیا گفته شده موسیقی بی کلام و آرامش بخش برای روحیه انسانها خیلی خوبه و باعث آرامش طولانی مدت میشه اونوقت شما چطور میگی آرامش کاذب و موقتی ؟؟؟؟ از این حرفها نیست برادر من! درسته که انسان با یاد خدا آرامش پیدا میکنه ولی نمیشه بگی این موسیقیها اشکال دارن و آرامش موقتی دارن به هیچ وجه اینطور نیست و گوش کردن بهش مشکلی نداره من به شما هم توصیه میکنم این افراطی گری رو کنار بگذاری رو به این موسیقیها گوش بدی من که بعد از شنیدن بیشتر موسیقیهای آقای dan gibson واقعا به وجد اومدم .تمام آهنگهاشون فوق العادن، بی نظرن و اعصاب آدم رو آرام میکنن.
    باز هم تاکیید میکنم که لطفا از این افراطی گریها دست بردارید! (:

    پاسخ

    • Avatar

     محمد

     |

     سلام با تشکر که می خواهی مرا قانع کنی و دهن مرا ببندی اما:
     اولاً اینکه میگی توی هیچ جای اسلام و قرآن گفته نشده هیچ موسیقی رو گوش ندید» معلوم میشه شما در این زمینه مطالعه نکردی چون بنده چند ساله در زمینه موسیقی چه از نظر شرعی و چه از نظر علمی تحقیق کرده ام. در روایات معتبر حتی یک مورد هم نداریم که شنیدن بعضی موسیقی های آلات نوازندگی را مجاز بداند. اگر شما کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را در اختیار داشته باشید، صحت گفته من در آن مشهود است.
     ثانیاً برخی مراجع موسیقی را بطور مطلق حرام می دانند. مثل آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله سبحانی و آیت الله بهجت و…
     یکی از استفتاآت از آیت الله بهجت این است:
     1773. نى زدن اگر موجب فساد نباشد، چه حکمى دارد؟
     ج. نى از آلات مخصوص موسیقى است و اشکال دارد.
     1774. آیا موسیقى حلال نیز وجود دارد، موسیقى آرام چه وجه ى دارد؟
     ج. اگر با آلات و ابزار لهو باشد، صورت حلال ندارد.
     1775. براى رفع خستگى روح و جانم آهنگ هاى شاد گوش مى کنم، زیرا خدا آزار رساندن به روح توسط خود انسان را محکوم مى کند، پس گمان نمى کنم رفع خستگى روح با آهنگ اشکالى داشته باشد؟
     ج. موسیقى بزرگ ترین و بیشترین آسیب را به روح انسان وارد مى سازد و او را از قرب پروردگار متعال دور مى سازد، بنابراین شما که نگران روح خود هستید، باید از شنیدن موسیقى حرام خوددارى نمایید.
     منبع: http://www.bahjat.ir/index.php/ahkam-2/esteftahat/36—1-.html
     ثالثاً اینکه میگویید:در تمام دنیا گفته شده موسیقی بی کلام و آرامش بخش برای روحیه انسانها خیلی خوبه و باعث آرامش طولانی مدت میشه» معلوم میشه بدون بررسی و تحت تأثیر تبلیغات رسانه ها این مطلب را میگی. چون برخی از دانشمندان می گویند موسیقی نه تنها افسردگی را درمان نمی کند بلکه موسیقی افسردگی را 8 برابر می کند. به این آدرس مراجعه کنید:
     http://www.irannaz.com/news_detail_15387.html

     پاسخ

     • Avatar

      محمدحسین

      |

      این چرت و پرتا چیه میگی آقای محترم از کجا درآوردی که توی زساله های معتبر گفته حرامه ؟؟؟!! دوست عزیز توی همشون گفته ***غناء*** یعنی موسیقی که باعث تحریک انسان بشه و مناسب مجالس لهو و لعب باشه نه تمام موسیقیها تازه اونم چه موسیقی!! دقیقا شما دست گذاشتی روی بهترین نوع موسیقی که به هیچ وجه مناسب مجالس لهو و لعب نیست و کاملا مجازه و از نظر شرعی اشکالی نداره آقای محترم اون دانشمندان اسکلی هم که تو میگی گفتن باعث افسردگی میشه موسیقی ؛اطلاعات و نظریه هاشون به درد عمشون میخوره این چرت و پرتا چیه آخه؟؟ ما نوعی درمان افسردگی داریم بهش میگن موسیقی درمانی که با پخش این نوع از موسیقیها(سبک آقای dan gibson) افرادی که دچار بیماریهای روحی روانی هستن که افسردگی هم جزوشونه آرامش رو بهشون برمیگردونن و اونم نه آرامش کاذب و موقتی بلکه آرامش طولانی که باعث درمان بیماری روانیشون میشه درضمن من کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب رو هم دارم و توی اون هم نواختن موسیقی به صورتی که مناسب مجالس لهو ولعب باشه رو حرام اعلام کرده خواهشا دست از این کارهای افراطی بردارید این مطلبی که شما میگید دقیقا عین مطالبیه که برخی از افراد نادان(بلانسبت شما) درباره کوروش بزرگ هحامنشی امپراتور بزرگ ایران میزنن من در چندین جای مختلف باهاشون بحث کردم و دلیل و سند معتبر آوردم ولی قبول نمیکنن! شما هم به جورایی داری همین کار رو میکنی و من مطمئن هستم هرچقدر هم من ادامه بدم باز شما حرف خودتو خواهی زد
      یه خرده منطقی باشی و درست فکر کنی و به این نوع موسیقی گوش بدی متوجه میشی که اصلا حرام بودن در این نوع موسیقی وجود نداره و خیلی مسخرس !
      و درآخر هم بگم که اتفاقا بنده خوبشم دراین باره مطالعه دارم واینکه شما توی جملاتت گفتی بدون مطالعه, بدون مطالعه… دقیقا برعکسه و ظاهرا شما مطالعه نداری و داری افراطی گری میکنی!

      ************لطفا دست بردارید از این افراطی گریها***********لطفا**********لطفا*********لطفا*******

     • Avatar

      محمدحسین

      |

      یه چیز دیگه هم یادم رفت!
      توی همین دیدگاه آخرت سوالی رو که یکی از مردم پرسیده بود نوشتی ودقیقا خودت پاسخش رو هم نوشتی که اگه با ابزار لهو و لعب باشه صورت حلال نداره یا اینکه یکی گفته من برای آرامش ذهنم موسیقی **شاد** گوش میدم خب مرد مومن ماهم میگیم موسیقی شاد مشکل داره دیگه چون موسیقیش با مجالس لهو و لعب مناسبه خودت جواب خودتو دادی بعدش اصرار میکنی که این موسیقی هم اشکال داره چه حرفیه میزنی آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      ************افراط**************

     • Avatar

      حامد

      |

      سلام
      به نظرم بریم یه نگاه به بیانات رهبری در زمینه موسیقی بزنیم خوبه و شما هم از این شبهات در میاید و اینو بدونیم که مداحی هم یک نوع موسیقی هستش که در نیت مثبت و نیک که اهل بیت هستند به گوش ما میرسه

     • Avatar

      امین سلحشور

      |

      اگه بخوای به حرف های بعضی ها که افراطی هستن گوش بدی باید سرت رو بذاری زمین بمیری. اگه قرار باشه با گوش دادن به موسیقی به جهنم بریم خوب دیگه باید با نگاه به تلویزیون و دست دادن با نا محرم هم بریم جهنم. چرا اینقدر فکرت بسته است. یعنی خدا ما را آفریده تافقط گناه هامونو بشماره .پس مهربانی خدا کجاست که اول هر سوره میگوید رحمان و رحیم . خود قرآن هم نوعی موسیقی است که باید با آهنگ بخوانی.

     • Avatar

      در جواب محمد

      |

      واقعا برات متاسفم برادرم!
      بخاطر اینکه به خودت اجازه فکر کردن رو نمیدی!
      بخاطر اینکه به حرف ؟مرجع تقلید؟ت یکی از زیبا ترین لطف هایی که خدا برای انسان ها عطا کرده رو حرام میدونی!
      باورم کن که این ها همش حرفه…
      تو شاد باش سالم زندگی کن به کسی بدی نکن بهترین بنده خدا هستی! نه اینکه بگی موسیقی حرامه … شاد بودن حرامه! نمیخوام پا از گلیمم درازتر کنم و واضح تر بگم… ولی خودت تفکر کن درباره خدا .. خدایی که به انسان این همه لطف کرده و توانایی فکر کردن داده به انسان … نباید انقدر ها هم که اینا میگن سخت گیر باشه!

     • Avatar

      Amin

      |

      آخه محمد کجا خدای حکیم موسیقی رو حرام کرده. چرا درباره ی خدا آنچه را نمیدانی میگی

     • Avatar

      ....

      |

      #اینقد افراطی نباشید.

     • Avatar

      حسین

      |

      افکارت غلطه من از خودم چیزی نمیگم اغلب کسایی که تو مسائل دینی پژوهش میکنن به خوبی اساتید بزرگی چون پناهیان و رائفی و حسن پور و الهه قمشه ای رو میشناسن خوده رائفی میگه موسیقی مقدسه مولانا میگه(( در دست همیشه مصحفم بود وز عشق گرفته ام چغانه / اندر دهنی که بود تسبیح شعر است و دوبیتی و ترانه))
      حافظ میگه(( چو در دست هست رودی خوش بزن مطرب سرودی خوش))
      فارابی حکیم بزرگ که به معلم ثانی مشهوره استاد موسیقی بود حتی با نوازندگی ماهرانه تونست جمعیت رو به خواب ببره که داستانش رو خودت بخون
      از دیر باز انواع دستگاه های موسیقی و آواز در ایران اختراع شده و آموزش میدادن و خود عارفان هم اشعاری برای آواز می سرودن که اشعار حافظ رو به راحتی میشه با آواز دلنشین خوند
      اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب / گر طبع نیست تو را کژ طبع جانوری

      اگه حساب کنی که موسیقی جلوی رسیدن به قرآن خوندن رو میگیره یا باعث میشه کمتر به خدا توجه کنیم یا وقت رو الکی پر میکنه تا ما به معنویت نرسیم یا حتی کمتر برسیم خوب خیلی چیزای دیگه تو این دنیاس که همین کارو میکنه موبایل ، فیلم،سریال، شاهنامه فردوسی ، لیلی مجنون ، عشق به یک آدم زمینی، کار و شغل ،مشکلات ، مراقبت از فرزندان، خوابیدن، غذا خوردن ،پوشیدن، یه جای گرمو نرم و خیلی چیزای دیگه که تو رو به این دنیا سرگرم میکنه و باعث میشه وقتت پر بشه و تو کمتر به تشریفات مذهبی رسیدگی کنی ازبین این همه چیز چشمت فقط موسیقی رو گرفته

    • Avatar

     فرار از زندان

     |

     کسی که این موسیقی های زیبا را میسازد و باعث امید و عشق در ما میشود ثواب کرده زیرا دنیا فقط برای شمردن گناه توسط خدا نیافریده شده و اگر قرار باشد بگیم خدا با هر چیز کوچکی مثل دست با نا محرم و گوش به موسیقی شاد ما را به جهنم میبرد پس یعنی خدا ما را آفریده تا فقط گناه هانمان را زیر نظر بگیرد.تقصیر خودمان نیست از بچگی در عقلمان فرو کردند که کار های کوچک گناه است و خدا مثل یک نظاره گر گناه مینویسد و اگر آزادی ذهن داشتیم این قدر فراری از نظر هنرمند و دانشمند نداشتیم

     پاسخ

     • Avatar

      محمد حسین

      |

      بنده کاملا موافقم ولی بعضیا نمیدونم چرا فکرشون رو درمورد یه موضوع بسته نگه میدارن و برای اینکه بگن حرف من راسته به هردری میزنن
      واقعا برای این جور افراد متاسفم

     • Avatar

      باران

      |

      سلام
      آقای محمد چرا اینقدر سطحی نگر هستید!!! حرفهای شما نشان دهنده اینه که فکر نمیکنید بلکه فقط تقلید میکنید. خواهشم از شما اینه که یکبار به موسیقی های بیکلام این آلبوم گوش کنید و به آفریننده حقیقی موسیقی و طبیعت (خدا) فکر کنید. من با شنیدن این موسیقیها به خدای مهربونم فکر میکنم و وجودش رو در درونم حس میکنم و خدا رو بخاطر این حس خوب شکر میکنم. آقای محمد افکار آدمها باهم فرق دارن یکی مثل من با شنیدن این نوع موسیقی به نیکی و زیبایی خدا رو یاد میکنه و یکی مثل شما باشنیدن این موسیقی به حرفهای بنده های خدا راجع به گناه و ترس ازخدا فکر میکنه و به خاطر همین من به شما حق میدم که حستون نسبت به این موسیقی موقتی باشه چرا که بعد از شنیدن این اصوات افکار شما این هست که شنیدن موسیقی حرامه و شما گناه کارید. لطفا فقط یکبار بدون قضاوت فکر کنید.

   • Avatar

    karen

    |

    دوست عزیز
    کلام خدا اگ ب خاطر موسیقیه زیباش نبود این قدر روی انسان نمیتونست تاثیر بذاره.پس موسیقی رو اگه نغض کنی ینی داری قرآن رو نغض میکنی.چون این دو با هم هستن

    پاسخ

   • Avatar

    علی

    |

    محمد عزیز شما که توصیه میکنی موسیقی آرام بخش گوش نکنیم .تو این سایت چیکار میکنید تا به پستهاش گوش کنید یا دانلود کنید و بعد زیرش نظر بنویسید میتونستین سایتهای مناسب تری رو سر بزنید
    دوم اینکه اصلا این دو موضوع به هم مرتبط نیستند و سازنده این سایت یا کس دیگه ای مدعی نیست موسیقی از” خدای بزرگ “مهمتره
    پس هر چیز جای خودشو داره
    صدای موسیقی قدرت مخلوق خداست شاید خودش هم لذت ببره که مخلوقش تونسته با ابزاری که از خود جهان هستی ساخته شده صدای آرامبخش یا حتی عرفانی برای بقیه مخلوقاتش بسازه مثل کارهای دیگه بزرگانی چون ادیسون ،انیشتین ، گالیله ، ابن سینا ووووو در راستای تکامل جهان هستی
    چون فکر کنم ما نیومدیم فقط ذکر بگیم ما اومدیم دنیایی رو که قبل تولدمون هست رو کمی در جهت مثبت تغییر بدیم
    از والا موزیک عزیز هم به خاطرجمع آوری این آثار هنری و در اختیار گذاشتن برای همه زحمت میکشن تشکر ویژه دارم امیدوارم همیشه مثل امروزتون موفق باشین

    پاسخ

   • Avatar

    سالار در جواب محمد

    |

    راستی آقا محمد راستی شما با یکبار قران گوش کردن سیر میشید؟ که میگید موسیقی مثل پستونک سیر نمیکنه ولی …., من نمیدونم چرا تو همه سایتها افراد ضدانقلاب هستن که میان یه فتنه میندازن که همه رو به جون هم بندازن, هرکی بین موسیقی و قران و دین و طبیعت و… فاصله بندازه یعنی اسلام و خدارو نفهمیده و با چشم بسته مسلمان شده, خب معلومه کسیکه با یکبار قران گوش کردن سیر میشه بایدم نفهمه

    پاسخ

   • Avatar

    سالار در جواب محمد

    |

    ناظر محترم این سایت لطفا نظرات منو به اشتراک نگذارید کمی که بیشتر نظرات رو خوندم متوجه شدم دوستان مشابه نظرات بنده رو بارها به زبانهای مختلف تکرار کردند, جالبه اهل موسیقی تقریبا همفکرند پس تکرار مجدد این حرفا بی فایده است

    پاسخ

   • Avatar

    پویا

    |

    ahang bhtare

    پاسخ

   • Avatar

    نازی

    |

    اگه موسیقی حرامه پس خودت تو پیج موسیقی چیکار میکنی نگو که اومدی مارو نصیحت کنی که باور نمیکنم

    پاسخ

   • Avatar

    عارف

    |

    سلام
    عزیز دلم هر چیزی جای خودش درسته هیچ چیز نمی تونه جای آرامش از طریق ذکر یاد خدا رو بگیره(الا بذکر الله تطمین القلوب)تازه اسلام همهی موسیقی هارو حرام نکرده منم صد در صد یقین دارم که این حرام نیست

    پاسخ

   • Avatar

    یه متدین

    |

    خود قرآن آهنگینه و موسیقی داره
    پس هیچ وقت نمیشه موسیقی غیر مضر رو کنار گذاشت دوست عزیز

    پاسخ

   • Avatar

    .

    |

    گل گفتی

    پاسخ

   • Avatar

    علیرضا

    |

    اشتر ب شعر عرب در حالت است و طرب / گر نیست تورا ذوقی کژ طبع جانوری

    پاسخ

 • Avatar

  olena

  |

  خیلی ممنون.

  پاسخ

 • Avatar

  Ida

  |

  زیباست…شرسار از حس تازه ی تولدی نو همراز با شکفتن بوته ای از یاس آرامش…این آلبوم رو میخوام تقدیم کنم به پدر عزیزم که این روزها سخت درگیر کار هستن و نیاز دارن به لحظاتی آسایش و جدایی از هیاهوی دنیای روزمره…پدر عزیرم…بهترینم …دوستت دارم!

  پاسخ

 • Avatar

  SM

  |

  این اثر از دن گیبسون عالی بود یا به عبارتی معرکه بود….
  ممنون 🙂

  پاسخ

 • Avatar

  Arman

  |

  مثل همیشه عالی…
  خیلی ممنونم والاموزیک

  پاسخ

 • Avatar

  Ali

  |

  با عرض سلام
  مثل همیشه خوب
  فقط نمی دانم چرا لینک ۳۲۰ برای من درست کار نمی کند
  اگر مکانش هست چک کنید که اگر خراب است عیب را برطرف کنید
  (البته شاید عیب از من باشد، ولی چون چندین بار زدم و unsuccessful بود گفتم شاید مشکل از لینک باشد)
  باز هم ممنون

  پاسخ

  • Avatar

   vmusic

   |

   مشکلی نداشت مجدد تست بفرمایید

   پاسخ

 • Avatar

  میلاد

  |

  فقط باید گفت بی نظیره همین!

  پاسخ

 • Avatar

  ali

  |

  با سلام، اول تشکر ویژه دارم از مدیریت سایت و بعد طرفداران این سایت و هنرمندان موسیقی بی کلام،آرامش بخش. من تازه این سایت را پیدا کردم و خیلی دوست دارمش، تازه فهمیدم که در این زمانه پر از هیاهو هنوز آدم های با احساس پیدا می شود.

  پاسخ

 • Avatar

  محمدرضا

  |

  واقعا عالی بود ممنون

  پاسخ

 • Avatar

  ارامش

  |

  ارامشی که در این موسیقی هست تو هیچ موسیقی بی کلامی نیست شما بامن موافق نیستید؟

  پاسخ

 • Avatar

  ارامش

  |

  سلام اقا یه سوال من فول البوم دن رو به صورت وین رر(win rar)ریختم حالا میخوام کپی کنم به یه پوشه دیگه نمیتونم !!!!!!!!! تورو خدا بگید چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

 • Avatar

  پریسا

  |

  آره خیلی قشنگه عشقههه عشق:-)

  پاسخ

 • Avatar

  مژده

  |

  مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی من عاشق صدای طبیعتمممممممممممممم <3

  پاسخ

 • Avatar

  amir

  |

  سپاس اززحمات شما فوق العاده زیباست

  پاسخ

 • Avatar

  مهدی استار

  |

  عااااااااااااااااااااالی

  پاسخ

 • Avatar

  reezi

  |

  من فقط میتونم خدارو به خاطر این موسیقی ارام بخش یعنی صدای طبیعت شکر کنم … آیا صدایی قشنگتر از صدایی که ذهن شما رو به جنگل … آواز پرنده گان … و رودخونه میبره سراغ دارید…؟

  پاسخ

 • Avatar

  بهزاد

  |

  سلام خیلی خیلی عالی بود

  پاسخ

 • Avatar

  حمیدرضا

  |

  واقعا نمیدونم چی بگم. فقط ممنونم

  پاسخ

 • Avatar

  نودامه

  |

  کونیچیوا
  سوگّوی! کاوایی!!!
  آریگاتو

  پاسخ

 • Avatar

  shahab

  |

  ممنونم به خاطره این همه زحمتی ک میکشی مدیر محترم والا موزیک واقعا ممنونم هر کس رو ک میشناسم سایت حرفه ایه شما رو بهش معرفی کردم واقعا سپاسگزارم

  پاسخ

 • Avatar

  محمد

  |

  سلام ممنونم از اهنگ های,زیبایی که گذاشته اید این اهنگ هارو من هنگام درس خوندن گوش میدم بهم خیلی کمک مینه وا قعا ممنونم

  پاسخ

 • Avatar

  امیر

  |

  عالی بود ممنونم به خاطره این همه زحمتی ک میکشی مدیر محترم والا موزیک واقعا ممنونم مم

  پاسخ

 • Avatar

  .....

  |

  thanks

  پاسخ

 • Avatar

  makan parsi

  |

  سلام.
  دوستان ، مخصوصاً ریاآقای محمد خودتون رو بیخود خشته نکنید و اینقدر دنبال مطالعه علمی مذهبی و تفسیر از من در اورده از قرآن و دنبال دلایل متعدد گشتن نباشید ، هزاران مطلب دیگر هست که باید انسان یاد بگیره
  برید سراغ اونها و این مسائل رو به اهل فن ـش بسپارید ،

  در رساله ها برای خودم که مرجع تقلیدم رهبری هستن ، به هیچ عنوان موسیقی نفی نشده،
  موسیقی به مانند چاغو می ماند وقتی در دست جراحی است جان کسی را نجات می دهد وقتی دست اوباش خیابانی باشد می تواند کسی را زخمی و یا حتی جان فردی را بگیر.

  خود چاغو (مثالی برای موسیقی) حرام نیست نحوه استفاده از آن حرام و حلال را مشخص می کند.

  پاسخ

 • Avatar

  makan parsi

  |

  سلام.
  دوستان ، مخصوصاً آقای محمد خودتون رو بیخود خsته نکنید و اینقدر دنبال مطالعه علمی مذهبی و تفسیر من در اورده از قرآن و دنبال دلایل متعدد نباشید ، هزاران مطلب دیگر هست که باید انسان یاد بگیره
  برید سراغ اونها و این مسائل رو به اهل فن ـش بسپارید ،

  در رساله ها برای خودم که مرجع تقلیدم رهبری هستن ، به هیچ عنوان موسیقی نفی نشده،
  موسیقی به مانند چاغو می ماند وقتی در دست جراحی است جان کسی را نجات می دهد وقتی دست اوباش خیابانی باشد می تواند کسی را زخمی و یا حتی جان فردی را بگیر.

  خود چاغو (مثالی برای موسیقی) حرام نیست نحوه استفاده از آن حرام و حلال را مشخص می کند.

  نتیجه : خود موسیقی به خودیه خود حرام نیست ، نحوه استفاده از آن حرام و حلال بودن آن را مشخص می کند.


  اگر موسیقی حرام بود تا حالا مراجع دو تا حرف می زدن شما نگران نباش آقا محمد اونها به هوای شما صبر نکردن که شما بیای و به بقیه توضیح بدی وظیفه مرجع تقلید و آقایونی که جهاد دینی دارن راهنمایی مردمه اگه مشکلی در اصل موسیقی باشه مطمئن باشید تا حالا 10 میلیون بار از تلویزیون این مسئله رو می شنیدید .

  پاسخ

 • Avatar

  به نام افریننده هستی (انسان)

  |

  درود ، سپاسگزارم ادمین جان ،واقعا متاسفم که بعضی از دوستان به موسیقی اشنایی ندارند و توجیعشون از این سبک موسیقی بسیار نافهموم است.

  پاسخ

 • Avatar

  احسان

  |

  عالی بود

  ممنون …

  پاسخ

 • Avatar

  yousef

  |

  با سلام و تشکر فراوان بابت زحمت های بی دریغتون. واقعا متاسفم برای عده ای که بویی از هنر و زیبایی نمیبرن وحتی به افراد علاقمند هم احترام نمیذارن. برادر من خواهر من اگر موسیقی حرامه میتونی گوش نکنی ولی نباید به عقاید دیگران حمله کنی. همونطور که توی قرآن هم داریم لا اکراه فی الدین. اگر قراره بنده به خاطر پیانو گوش کردن بهشت نرم همون بهتر که نمیرم. ولی با شناختی که من از خداوند دارم به خاطر گوش کردن به موسیقی کسی رو بازخواست نمیکنه.

  پاسخ

 • Avatar

  امین

  |

  سلام.هر چی میگم سلایق خودمه و اعتقاد هم ندارم لزوما همه ش درسته.ضمن اینکه نظریات دوستان همگی قابل احترامه.من که از دنیای پر سر وصدا و پوچ مدرن خسته شدم واکثر سبک های موسیقی رو میشناسم وحتی در مورد خیلی هاشون تحقیق هم کردم نظرم اینه.تمام سازه های بشر بلا استثنا هرگز جای ملزومات آرامش بخش خداوند رو نمی گیره.پس قیاس خالق ومخلوق قیاسی مع الفارق هست.اما نکته مهم .چرا در هر دوره از زندگی ما طرفدار نوع خاصی از موسیقی هستیم؟چون اون موسیقی چون اون موسیقی آرامشی مقطعی رو به ما تزریق میکنه وبعد از مدتی منقضی میشه.اما چه کسی هست که از صدای پرندگان و طبیعت بکر و آبشار و…خسته بشه؟!!
  من هیچ وقت از خدای خودم وآفریده هاش خسته نمیشم..
  اما با تغییرات زمانی ومکانی از هر چیزی که مصنوع بشر بوده خسته و برام دیگه جذابیت سابق رو تداشته..
  نظر شخصی من اینه.من از موسیقی به لذت میرسم و از طبیعت خداوند به آرامش.لذت موقتی و آرامش ابدیست…

  پاسخ

 • Avatar

  خودم

  |

  به نظرِ من بحث کردن با کسی که خودشو زده به نفهمی اصلاً جائز نیست
  چرا با افرادی مثلِ آقا محمد بحث میکنید دوستان
  این افراد حال و روزشان مشخص است
  دین و اعتقاد به خداوند یه چیزِ شخصی است و قلبی، خدا تو قلبِ همه انسانهاست و تمامِ فکر و ذهنِ ما رو هم میدونه، شما خوب باش و آهنگ گوش نده، پس تو سایتهایی که موسیقی میذارن چه کار میکنی برادرِ من؟!!!!
  این چرت و پرتا چیه ادامه میدی؟
  شما نظرتو گفتی، درست. دیگه چرا بحث میکنی؟!!!
  مگه اینجا پیجِ مشکلاتِ اخلاقیه؟!!!
  این قسمت برایه گذاشتنِ نطرتون راجع به پستهایِ مدیرِ سایته!!!! همین
  نه جایِ بحثهایِ فلسفی و اعتقادی…
  واقعاً واستون متاسفم
  التماسِ تفکر

  پاسخ

 • Avatar

  مهدی

  |

  دستتون درد نکنه خدا خود موسیقیه

  پاسخ

 • Avatar

  mohamad

  |

  درود دوست گرامی
  موزیک های شما فوق العاده بود خیلی لذت بردم
  سپاسگزارم

  پاسخ

 • Avatar

  فرهاد

  |

  تقدیر از “خودم”(بنده نه . نام کاربری “خودم”):
  اون التماس تفکرت قشنگ بود

  پاسخ

 • Avatar

  درب اتوماتیک شیشه ای

  |

  خیلی موزیک های عالی ای بودن

  ممنون از به اشتراک گذاریشون

  پاسخ

 • Avatar

  سجاد

  |

  نظر رهبر معظم در مورد موسیقی حتما حتما بخوانید

  متأسفانه هدف موسیقی در شرق، منظورم ایران و کشورهای عربی است وگرنه از وضعیت موسیقی در هند و چین و سایر ممالک خاور دور، خبر ندارم. به هر حال، تاریخ موسیقی ایران در طول قرون ممتد – چه قبل و چه بعد از اسلام – را خوانده‌ام و از سیر و سرنوشت موسیقی عرب – به خصوص بعد از اسلام – مطلعم. آنچه بر اساس مطالعات خودم می‌توانم بگویم، این است که موسیقی در منطقه ما، برای هدف‌های متعالی به کار نرفته است و این به خلاف سیر موسیقی در اروپاست.

  می‌دانید که من به طور طبیعی از جمله آدم‌های غرب‌ستیزم. چنانکه هیچ ویژگی غرب، مرا مبهوت و مجذوب نمی‌کند. در عین حال، ویژگی‌های مثبت غرب را از روی محاسبه، تأیید می‌کنم. یکی از آن ویژگی‌ها، مقوله موسیقی است.

  درست است که در غرب، موسیقی‌های منحط وجود دارد. اما در همان نقطه از جهان، از دیر باز موسیقی های آموزنده و معنا دار هم بوده است؛ موسیقی ای که برای گوش سپردن به آن، انسان عارف واقف خردمند، می تواند بلیت تهیه کند، در سالن اجرای کنسرت بنشیند و ساعتی، از آن لذت ببرد. در غرب موسیقی هایی که گاهی یک ملت را نجات داده و گاهی یک مجموعه فکری را به سمت صحیح هدایت کرده، کم نبوده است.

  پاسخ

  • Avatar

   حسین

   |

   عالی گفتی حرفات مشتی شده بر دهان اون محمد که ضد موسیقی شعار پراکنی میکنه که به قول یکی از کاربرا یک شبه احساس پیامبری کرده

   پاسخ

 • Avatar

  سجاد

  |

  منبع: هنر از دیدگاه مقام معظم رهبری، چاپ و نشر: دفتر نشر و فرهنگ اسلامی، چاپ ششم، 1377

  پاسخ

 • Avatar

  حسین

  |

  منکه نمیدونم حلال و حرومشو…واقعا عالیه..
  من یه مقیاس دارم برای حلال و حرومی یه چیزی
  وقتی میبینم نظرات مبهمه و جور واجور
  برمیگردم به دلم..میبینم چجوری میشه..یه جور برگشت به فطرته..به گوهر ذات
  اونوقت اگه حسه خوبی کردم قبولش میکنم..
  واقعا بااین آهنگا حسم خوبه و به نظر من خالقش فکر توحیدی داره..

  پاسخ

 • Avatar

  مرتضی

  |

  میخواستم به اون آدم بیسوادی که گفته نی از موجب فساد هم نباشه حرامه بگم زمانی که امام علی بیت المال رو در اختیار داشت فردی که اونجا کار میکرد نی زدن بلد بود و حضرت علی هر وقت اونجا میفرتن از ایشون میخواستن نی بنوازد وقتی به هر ادم بیسوادی بگیم …… و چند تا ادم نادان دیگه هم بیان رو کار همین میشه که نی زدن رو حرام بدونن.

  پاسخ

 • Avatar

  بنده حقیرپروردگار

  |

  باعرض سلام ادب احترام وتشکرازمدیرمحترم سایت،بنظر بنده حقیر این موسیقی های بیکلام یک نوع مراقبه هست با نفس های عمیق دم وبازدم که با هرنفست تورو به ذات حقیقیت خداییت نزدیکتر کرده واز هرگناهی دور دورتر،تا جاییکه چیزی جز نورپروردگاروفرشتگان عرش الهی اش متصور نشوی ونبینی آنجایی که به یکباره همه اش ذکر آرامش معنوی،عرفانی،از تن زمینی جدایی وصل به عالم زیبای بالایی،همه اش شور شیدایی ،همه اش محو تماشایی،همه نور کبریایی فرشتگان خدایی،انبیا امامان شهدای عزیز الهی،با دم مسیحایی،عجب شعف روحانی،عرفانیه زیبایی،به چه تماشاییست این مهمانی پروردگاره بی همتایی بدوراز هرگناهی تو از آنه فقط خدایی،تو فقط برای خدایی،تو فقط برای خدایی، درپناه حق عاقبت همگی ختم بخیر ودرپایان دعوت میکنم بزرگواران همگی به مراقبه معنوی ازمراقبه های استادبزرگ جناب آقای برازنده نیز بی نصیب نمانیدبواقع این موسیقی های بیکلام ومراقبه ها انسان رابه وجدان وفطرت پاکش متصل کرده ،ازهرگناهی دور،وبه پروردگارش نزدیک نزدیک،،،،چشمهارا باید شست جوردیگر باید دید،به خودآی بخدا آیی خودشناسی خداشناسی ،،،،حق پشت پناهتون خدانگهدارتون ،التماس دعای فرج.

  پاسخ

 • Avatar

  sajad

  |

  سلام دوستان
  بنظرم من هرکس نظری دارد که باید بهش احترام گذاشت ب دوستمون کسی بی احترامی نکنه
  ایشون نظرشونو دادن فقط
  ونظر منم اینه که هرچیزی تواین دنیا هم خوبو بد
  داره ما میتونیم خوبشو استفاده کنیم همین
  پس من از موسیقی خوبشو استفاده میکنم

  پاسخ

 • Avatar

  امید

  |

  دوستان مذهبی سفت سخت لطفا نظر هنری ندهند. هر کس بنا بر فهم و شناخت از محیط پیرامون علایقش انتخاب میکند. شما درگیر ظاهر نشوید حتی خدا.
  درک صحیح از بطن سرچشمه میگیرد.
  موسیقی و هنر نمونه از وجود خدا است .
  کمتر متعصب باشید .

  پاسخ

 • Avatar

  رضا

  |

  واقعا براتون متاسفم حق با محمد آقاست

  پاسخ

  • Avatar

   یک آریایی

   |

   پس شما و آقای محمد دقیقا در این پیج چکار دارید؟ برید مجالس عزاداری و دست از سر ما بردارید و عقاید افراطیتون رو در خودتون دفن کنید که اینجا خریداری نداره. سنگ پای قزوین خجالت میکشه از امثال شماها

   پاسخ

 • Avatar

  Sacredspirit

  |

  موسیقی را رها نخواهم کرد حتا اگر سر از جهنم دربیارم

  پاسخ

 • Avatar

  مرتضی

  |

  لطفا به کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان مراجعه کنید
  اگر واقعا می خواهید فواید بی نظیر موسیقی رو بدونید

  پاسخ

 • Avatar

  داود

  |

  در جواب آقای محمد خواستم بگم که افراط و تفریط دهن بشریت را آره…
  اگه خیلی از جوانان ما از دین و قرآن و…غافل هستن علت اصلیش وجود افراد افراطی خشک مذهبی و دافعه داری مث شماست.

  پاسخ

 • Avatar

  hamed

  |

  ممنون عالی بود .

  پاسخ

 • Avatar

  جواب محمد

  |

  آقای به ظاهر متفکر (محمد) اول بگو چند سالته و تا حالا چند تا کتاب یا فیلم از معجزات موسیقی خوندی که یه شبه احساس پیامبری کردی . مرد حسابی برو یه چرخ تو این دنیا بزن اونوقت میفهمی چه کارا که بشر با همین موسیقی نمیتونه بکنه .گل پژمرده رو با موسیقی جوان کردن . انسان های دچار آلزایمر بواسطه موسیقی یاد دوران جوونیشون انداختن اونوقت …. برو برادر خجالت بکش بزار بقیه به آرامش برسن توام برو به آرامش دائمیت برس.چرا امثال شما اینقدر با وقاحت به خودشون جرات میدن تو همه چیز آدم ها دخالت کنن

  پاسخ

 • Avatar

  حسین

  |

  سلام دوست عزیز
  خوبه که بعضی مواقع راجب به چیز هایی که میگیم یکمی تفکر داشته باشیم فقط هم با شما نیستم این اول به خودم میگم بعد به شما
  در ادامه حرفتون باید بگم که گوش کردن به موسیقی بعد نیست منتها این گوش کردن شرطی داره اون هم اینه که اون موسیقی باعث نشه که ما از خود بیخود شویم درواقع باید در هر کاری میانه روی رو رعایت کنیم

  پاسخ

 • Avatar

  بهار

  |

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییی

  پاسخ

 • Avatar

  morteza

  |

  سلام
  بیزحمت سرچیزای الکی بحث نکنید رهبری هم گفته که بدن انسان نیازبه موسیقی حلال داره واین موسیقی هاهم خداروشکرحرام نیست پس مشکلی نداره فتوای الکی صادرنکنید.

  پاسخ

 • Avatar

  لاک پشت های نینجا

  |

  البته که یاد خدا بزرگترین تسکین دهنده جان هاست ولی کسی که ذکر خدا رو نمی گه چی ؟
  ینی الان من از سر کار اومدم و با لب تاپ کار می کنم ذکر خدا رو هم نمی گم موسیقی گوش نکنم ؟
  برا من که لذت بخشه .
  ولی سوالم اینجاست شما که با تمامی انواع موسیقی مخالفی تو این ساایت موسیقی که صد البته محجور مونده و خیلی افراد کمی میشناسنش چکار می کنی .

  پی نوشت : من آدم مذهبی ای هستم یا اینطور فکر می کنم ، پس لطفا پیش داوری نشه

  پاسخ

 • Avatar

  داوود

  |

  با تشکر فراوان از سایت عالی و متواضع شما
  با کمال احترام گوش دادن به‌ موسیقی آرامش بخش بیشتر من رو یاد خدا میندازه تا دیدن یک روحانی و سخنرانی مذهبی ،دلیل منطقی دینی و عقلانی هم براش دارم
  **- إِنَّ اللَّهَ جَمِیلٌ یُحِبُّ الْجَمَال»
  خداوند زیباست و‌زیبایی ها را دوست دارد
  در دین ما سرچشمه تمام‌ زیبایی ها و خوبی ها خداوند است،تمامی صفات‌خوب از خداوند است و صفت بد در ذات خدا جایی ندارد. پس ایا طبیعت و صدای زیبایش از خالقش نیست؟این ارامش طبیعت و موسیقی دل نشین زیبا نیست؟
  ایا این موسیقی شما رو برای مدت کوتاهی شما را به یاد ارامش و‌ زیبایی و خلوص نمیندازه؟ایااین ها همگی صفات خدا نیست؟
  متاسفانه در دنیای امروزی صدای زیبا کم به گوش‌میرسه صدایی که حرف حق رو بزنه نیست کسانی که باید راهنما میبودن درگیر‌ ریا شدن . خداوند گفته ممکنه حق خودم را بر بنده ام ببخشم اما حق ناس بخششی ندارد.متاسفانه اون صدایی که پاک و‌خالص باشه از کسی به گوش نمیرسه.خدا در قلب تک‌تک ماهاست
  فقط باید خواستش فرقی نداره خوب یا بد باشی به دادت میرسه …..
  کاش جای بحث سر این‌موضوعات انسانیت خودمو درست کنیم حق کسیرو‌نخوریم دروغ‌نگیم ریا نکنیم به کسی تهمت نزنیم کسی رو قضاوت نکنیم

  پاسخ

 • Avatar

  حسین

  |

  پستونک تو دهنه و اصلا یه شی که با انسان رابطه فیزیکی داره و اصلا تشبیه تو درست نیست موسیقی میره تو مغز و توسط مغز درک میشه و امواج موسیقی بر ساختار مغز تاثیر میزاره باعث شکل گیری مغز میشه و به تقویت سیناپس ها کمک میکنه و اگه شما به موسیقی های پیچیده و سخت و کار درست گوش بدین مغز این پیچیدگی رو درک میکنه و اگه به مراتب گوش کنید برای این کار یک حافظه عضلانی درست میشه که با گوش کردن بیشتر موسیقی های خوب و لذت بخش و معنوی حافظه عضلانی بیشتر تقویت میشه و باعث افزایش هوش هیجانی یعنی EQ میشه و قدرت خلاقیت رو ارتقا میده حتی پروفسور حسابی میگه موسیقی باخ انگار صحبت کردن با خداس تو که کمتر از اونی چطور به خودت اجازه اظهار نظر میدی همه تو ایران ادعای روشنفکری میکنن حالا همه شدن شریعتی اگه میخوای نظر بدی باید علوم تجربی و زیستی و پزشکی و مذهبی و روانشناسی رو در کنار هم مطابقت بدی که همه هم مکمل هم اند نه این که اعورانه و به رای قضاوت کنی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک